Sanácia vlhkého muriva


Metóda HW–SYSTEM patentiert – pomocou tvrdených nehrdzavejúcich oceľových dosiek

Mechanická metóda so 100%  účinkom vyschnutia muriva. Vlnité izolačné dosky (plechy) z ušlachtilej ocele sú strojovo zatĺkané priamo do  pôvodného muriva, ktoré sa tak nepodrezáva a tým je zaručené zachovanie statiky. objektu, resp. nedochádza k nežiaducemu sadaniu  muriva. 100% garancia na materiál a statiku. Použitie technológie: pre všetky muriva vymurované v špáre bez ohľadu na druh a zloženie muriva.  Pre murivo z nepálenej tehly, zmiešané, opukové, pieskovcové aj bez špáry, piliere, klenby, kaskády, oblúky. K účelu preraziť vlastnú špáru slúži  zaostrenie plechu – hrot. Technológia je opatrená radom EUROPATENTOV.

FOTOGALÉRIA


Podrezávanie muriva REŤAZOVU PÍLOU s vložením fóliovej izolácie (TEHLOVÉ MURIVO)

Reťazová píla podrezáva postupne murivo v tehlovej špáre. Potom prebieha čistenie prerezanej špáry, vkladanie fóliovej izolácie do prerezanej a  prečistenej špáry. Fólie sa vzájomne prekrývajú a rovnako majú žiadaný presah cez murivo, ktorý je potrebný pre napojenie ďalších izolácií. Ďalej  je to klinovanie podrezaného muriva natlačením pevnostných klinov a injektovanie špáry cementovou zmesou.

FOTOGALÉRIA


Postupné podrezávanie muriva DIAMANTOVÝM LANOM

Materiál je rovnaký ako pri technológii reťazovej píly a to špeciálna izolačná protiradónová PE fólia. Rezanie diamantovým lanom nie je obmedzené zložením muriva (kameň všetkého druhu, betón, zmiešané murivo) ani hrúbkou muriva.

FOTOGALÉRIA